آموزش

نحوه عملکرد دستگاه رادیاتور شور

نحوه عملکرد دستگاه رادیاتور شور چیست؟
امتیاز دهید

نحوه عملکرد دستگاه رادیاتور شور چیست؟ خودروی شما مانند یکی از اعضای خانواده شما است و باید به آن اهمیت زیادی دهید. یکی از مهم ترین کارهایی که می توانید برای سالم نگه داشتن خودروی خود انجام دهید این است که به تمامی اجزی آن رسیدگی کنید و هر قسمت موتور ماشین را که کار بسیار مهمی برای خودروی شما انجام می دهد را سرویس کنید. یکی از مهم ترین اجزای ماشین رادیاتور آن می باشد.

رادیاتور خودرو وظیفه رسوب زدایی و لجن زدایی از دستگاه رادیاتور را دارد و تمیز نگه داشتن آن می تواند به عملکرد درست و بهتر بخاری خودروی شما کمک زیادی کند. در ضمن سرویس کردن و تمیز نگه داشتن دستگاه رادیاتور خودرو از هزینه های گزاف بعدی برای شما جلوگیری می کند. حال برای اینکه رادیاتور ماشین تمیز و رسوب زدایی شود باید توسط دستگاهی کاملا شسته شود و این دستگاه، دستگاه رادیاتور شور نام دارد. در ادامه مجموعه کاوش خودرو به بررسی و معرفی نحوه عملکرد دستگاه رادیاتور شور می پردازد.

برای مشاهده قیمت و خرید جک بالابر موتور سیکلت با شماره تماس های درج شده در سایت در تماس باشید.

نحوه عملکرد دستگاه رادیاتور شور چگونه است؟

نحوه عملکرد دستگاه رادیاتور شور به گونه ای است که دارای یک پمپ قوی و همچنین یک هیتر می باشد که این قابلیت را دارد تا آب را به اندازه 70 درجه سانتیگراد گرم نگه دارد، همچنین نحوه عملکرد دستگاه رادیاتور شور به نوعی است که دارای یک فیلتر تمیز کننده آب می باشد. بنابراین باید در تعریف دستگاه رادیاتور شور باید بگوییم، دستگاه رادیاتور شور یک دستگاه کاملا صنعتی و تخصصی می باشد که مخصوص شستشوی رادیاتور ماشین طراحی شده و همچنین برای ماشین هایی که دارای سیستم های خنک کننده نیز استفاده می کنند کاربرد دارد. 

همانطور که میدانید رادیاتورها بعد از مدتی محل تجمع بسیاری آلودگی ها و رسوبات می شوند، بنابراین برای اینکه بتوانید استفاده صحیحی از آن داشته باشید باید آن را حداقل سالی یکبار برای شستشو به تعمیر گاه ببریم و کاملا پاکسازی کنیم. آبی که داخل رادیاتورها قرار می گیرد ممکن است بر اثر رسوباتی که در آب  ها به طور طبیعی وجود دارد مانع از عملکرد صحیح رادیاتور شود.

بنابراین با از بین بردن آنها به عملکرد دست آن کمک زیادی می کنیم. آبی که درون رادیاتور به گردش در می آید موجب گرم شدن خودرو می شود و بخاری خودرو را به کار می اندازد. حال می خواهیم نحوه عملکرد دستگاه رادیاتور شور را برای شما شرح دهیم.

برای مشاهده قیمت و خرید جک بالابر دو ستون با شماره تماس های درج شده در سایت در تماس باشید.

نحوه عملکرد دستگاه رادیاتور شور چگونه است؟

آشنایی با نحوه عملکرد دستگاه رادیاتور شور

رادیاتور شور دستگاهی است که دارای یک مخزن بزرگ می باشد و درون مخزن محلول پاک کننده وجود دارد. همچنین این دستگاه دارای دو شلنگ مخصوص است که برای این کار طراحی شده است. برای نحوه عملکرد دستگاه رادیاتور شور در ابتدا باید دستگاه رادیاتور شور را به رادیاتور ماشین متصل کنیم، در این دستگاه آب توسط هیتر های موجود داغ می شود و به دمای مربطه که رسید وارد شیلنگ ها می گردد. 

در این زمان محلولی که در دستگاه رادیاتور وجود دارد توسط یک لوله به داخل رادیاتور ریخته شده و با فشار زیادی که این فشار توسط یک پمپ ایجاد می شود و در تمامی قسمت های رادیاتور برخورد می کند کاملا پاک کرده و شستشو می دهد. در مرحله بعد تمامی جرم و رسوبات و آلودگی های از رادیاتور پاک شده و حالا به وسیله پمپ با شدت و فشار از رادیاتور خارج می شود. 

بنابراین اگر می خواهید عمر رادیاتور خودرو بیشتر شور به شما توصیه اکید می کنیم که این کار را با توجه به پیشنهاد تعمیرکار ماهر هر چند وقت یکبار انجام دهید. انجام این کار سبب می شود تا عمر رادیاتور خودروی شما افزایش یابد. گرم شدن ماشین در فصل سرما و سرد شدن آن در فصل گرما از جمله امکانات رفاهی مهمی است که هر خودرویی باید آن را داشته باشد. 

البته نحوه عملکرد رادیاتور ماشین تنها به سیستم خنک کننده و گرم کننده در ماشین محدود نمی شود، بلکه رادیاتور ماشین وظیفه مهم دیگری نیز به عهده دارد. رادیاتور ماشین یکی از مهم ترین اجزای ماشین است که وظیفه خنک نگه داشتن خودرو را بر عهده دارد، بنابراین باید به سالم نگه داشتن آن اهمیت بیشتری دارد. 

تجمع فلزات گرم و همچنین آبی که در حال تبخیر است به مرو می تواند رادیاتور را مسدود کند، همچنین گاهی دیده شده که حشرات ریز در این قسمت از رادیاتور تجمع کرده و عملکرد رادیاتور را تحت تاثیر قرار می دهند. نحوه عملکرد دستگاه رادیاتور شور با انجام مراحلی که قبلا نیز برای شما توضیح داده شد به راحتی می تواند رادیاتور خودروی شما را تمیز و عاری از هر گونه آلودگی ها کند.

برای ارتباط با نمایندگی انژکتور شور لانچ  با شماره تماس های درج شده در سایت در تماس باشید.

روش های شستشو و نحوه عملکرد دستگاه رادیاتور شور

تمام تعمیر کاران خودرو بدون تردید به این نکته توجه کافی دارند و اکیدا توصیه می کنند که حداقل سالی یکبار رادیاتور خودروی خود را توسط رادیاتور شور کاملا تمیز کنید. این عمل نه تنها برای ماشین های سواری، بلکه برای ماشین های سنگین نیز انجام می شود.

نحوه عملکرد دستگاه رادیاتور شور از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا باید در این دستگاه از مواد شوینده غیر خورنده و کاملا مناسب شستشوی رادیاتور استفاده کرد زیرا در غیر این صورت ممکن است به رادیاتور شما آسیب وارد کند. این محلول ها کاملا حرفه ای عمل کرده و مخصوص همین کار می باشند. این محلول ها این قابلیت را دارد تا گریس سخت، روغن ها و آلودگی ها را کاملا از رادیاتور پاک کند. 

درست است که نحوه عملکرد دستگاه رادیاتور شور بسیار مهم است ولی برای بازدهی بهتر باید گفت در صورتی که مشاهده کردید که رادیاتور بسیار آلوده و ذرات ریز و درشتی در آن گیر کرده است، می توانید ابتدا با استفاده از یک دستکش آنها را برداشته و بعد از دستگاه استفاده کنید. برای اینکه از شستشوی دستگاه رادیاتور شور نتیجه بهتری بگیرید باید در ابتدا با آب ملایم قسمت های مختلف رادیاتور را بشویید و بعد بگذارید مقداری خشک شود و دوباره این کار را با محلول پاک کننده انجام دهید. 

برای مشاهده سایر قابلیت های دستگاه دیاگ لانچ با شماره تماس های درج شده در سایت در تماس باشید.

اهمیت شناخت نحوه عملکرد دستگاه رادیاتور شور

برای اینکه نحوه عملکرد دستگاه رادیاتور شور را بهتر مشاهده کنید باید دو مجرای رادیاتور را کاملا مسدود کنید تا محلول کاملا به مدت 5 دقیقه بماند و فضای داخل آن را تمیز کند. سپس موتور را خاموش کرده و کار آبکشی را انجام دهید. دستگاه رادیاتور شور یکی از مهم ترین تجهیزات در تعمیرگاه ها به شمار می رود، زیرا رادیاتور یکی از قسمت های مهم و اساسی در موتور ماشین به شمار رفته و عملکرد آن می تواند عملکرد خودرو را به طور صد در صد تحت تاثیر قرار دهد.

بهترین ساب ووفر خودرو های ایرانی و خارجی
ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *