به وبسایت کاوش خودرو خوش آمدید.

وبلاگ

این دستگاه نقطه جوش با شکل جالبی که دارد و همچنین با داشتن حجم کم برای بسیاری از متخصصان صافکاری وسیله ای آشناست. گان یا تفنگ نقطه جوش صافکاری  به تکنولوژی IGBT مجهز می باشد و کاربرد گان نقطه جوش صافکاری را بررسی می کنیم. این دستگاه دارای قابلیت استفاده از تمامی الکترود ها در تمامی قطر ها را و همین امر باعث شده تا در زمان صرفه جویی شده و سرعت کار با آن بالاتر برود. گان نقطه جوش در واقع نسل جدیدی از دستگاه های جوشکاری است که در وزن کم تولید و عرضه می گردد.

برای اطلاع از نحوه ی سفارش دستگاه دیاگ ایزی دیاگ با شماره های سایت در تماس باشید.

کاربرد گان نقطه جوش صافکاری چیست؟

انواع گان نقطه جوش صافکاری را بررسی می کنیم.

انواع کاربرد گان نقطه جوش صافکاری 

دستگاه جوش تفنگی معمولی:

در این نوع از دستگاه های گان نقطه جوش انبر جوشکاری حذف شده و به جای آن ز تکنولوژی جدیدتری استفاده شده است. با استفاده از این دستگاه میتوان فولاد های کم کربن و آلیاژی را جوشکاری کرد. 

دستگاه گان یا تفنگ نقطه جوش چند منظوره:

با استفاده از این تفنگ نقطه جوش میتوان جوش های ظریف در فلزاتی مانند استیل، تیتانیوم و گالوانیزه ایجاد کرد. این دستگاه حرارتی حدود 400 درجه دارد. از این گان نقطه جوش برای اتصالات استفاده می شود. در این دستگاه از سیم جوش لحیم کاری نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه قابلیت قوس الکتریکی را ندارد. شاید برایتان جالب باشد بدانید فرآیند نقطه جوش چطور انجام می شود؟ در این تکنیک قطعات صفحه در نقاطی مشخص شده به یکدیگر متصل می شوند و یا به اصطلاح جوش داده میشوند.

برای آگاهی از نحوه ی سفارش دستگاه دیاگ هیوندا و کیا با ما در ارتباط باشید.

ناحیه جوش قسمتی است که دستگاه الکترود بر روی آن قرار می گیرد و تحت فشار و گرمای زیاد به یک دیگر جوش داده می شوند. از دستگاه نقطه جوش می توان برای اجسامی مانند تابلوی برق، باکس آتش نشانی، خودرو و غیره مورد استفاده قرار داد. همچنین آلیاژهایی مانند آلومینیوم نیز با این دستگاه به راحتی جوش داده می شوند. ولی یک مسئله وجود دارد هر قابلیت رسانایی الکتریکی و گرمایی زیاد باشد برای انجام جوشکاری به جریان بیشتری نیاز داریم. 

گان نقطه جوش صافکاری (تفنگ)

1,100,000 تومان
این تفنگ نقطه جوش یا گان نقطه جوش یک ابزار یدکی برای دستگاه نقطه جوش میباشد که میتوان به عنوان

وظایف و کاربرد گان نقطه جوش صافکاری

  • هزینه پایین عملیات جوش دادن : کاربرد گان نقطه جوش صافکاری.
  • جوش سریع و تمیز : کاربرد گان نقطه جوش صافکاری.
  • روش استفاده از آن راحت باشد و نیازی به اپراتور نداشته باشد : کاربرد گان نقطه جوش صافکاری.

مزایای کاربرد گان نقطه جوش صافکاری

گان تفنگی دارای مزایای زیادی است که کاربرد آن را برای صافکاران بیشتر کرده است در اینجا به چند مورد از مزایای گان یا تفنگ نقطه جوش می پردازیم:

برای دریافت سایر قابلیت های دستگاه دیاگ نیو هلند به واتس آپ ما پیام دهید.

  • کوچک بودن و قابلیت حمل کردن آسان 
  • کارایی بالا
  • صرفه جویی در مصرف برق
  • قابلیت کار در هر مکانی حتی در ارتفاع
  • توانایی جوشکاری الکترودهای با قطر 2، 2.3
  • قابلیت جوش فولاد ضد زنگ و آلیاژ های سخت

دستگاه گان نقطه جوش صافکاری به دلیل حذف انبر در آن دیگر داغ نمی شود و مشکلی ایجاد نمی کند. همانطور که از مزایای دستگاه گان نقطه جوش برایتان گفتیم از معایب آن نیز باید بگوییم،اما خوشبختانه مزایای این دستگاه از معایب آن خیلی بیشتر است.

برای آشنایی بیشتر با انواع چسب صافکاری به صفحه ی ارتباط با ما مراجعه کنید.

معایب دستگاه تفنگی نقطه جوش یا معایب کاربرد گان نقطه جوش صافکاری

با توجه به مشاهده عکس دستگاه گان نقطه جوش به عملکرد آن این دستگاه پی بردید. اما عیب این دستگاه این است که اگر قصد کار کردن در مدت زمان طولانی دارید بهتر است بدانید بعد از مدتی دستتان خسته می شود، و مجبورید دستگاه را خاموش کرده و استراحت کنید و دوباره مشغول به کار شوید. مشکل دیگری که در زمان استفاده از این دستگاه با آن مواجه می شوید این است که شما در هنگام کار کردن دید کافی به قطعه ای که بر روی آن مشغول به تعمیر هستید ندارید، و همین مسئله تمرکز شما را کم کرده و شاید منجر به کیفیت پایین تر کار شما شود. البته این عیوبی که گفته شد نسبی هستند و مقداری زیادی از این عیوب با توجه به شخص صافکار از بین می رود.

برای اطلاعات بیشتر از انواع چکش صافکاری با ما در ارتباط باشید.

روش استفاده و کاربرد گان نقطه جوش صافکاری بدین صورت است که ابتدا دستگاه را به پریز برق وصل می کنیم بعد الکترود ها را در جهت عقربه ساعت چرخانده تا محکم شوند. بعد از روشن کردن دستگاه آمپر مورد نظر را تنظیم می کنیم. در مرحله آخر از الکترود هایی که مناسب با نوع جوشکاری ما است را مورد استفاده قرار می دهیم. به عقیده تیم کاوش خودرو با استفاده از گان نقطه جوش تفنگی می توان از انواع الکترود ها مانند رتیلی، الکترود قلیایی و الکترود اسیدی استفاده کرد. شما می توانید با تهیه گان نقطه جوش چند منظوره و کاربرد گان نقطه جوش صافکاری کار های بیشتری را انجام دهید.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خرید اقساطی با چک و تخفیف