به وبسایت کاوش خودرو خوش آمدید.

وبلاگ

هزینه صافکاری بدون رنگ به صرفه تر است یا صافکاری سنتی؟ صافکاری ماشین زمانی انجام می شود که ماشین بر اثر تصادف یا ضربات شدید دچار آسیب دیدگی شدید شده باشد. به عبارتی صافکاری مجموعه ای از خدمات تعمیر ماشین بعد از حادثه می باشد. صافکاری ماشین به شکل سنتی از قدیم انجام می شده اما به مرور زمان ابزار ها و خدمات آن مدرن تر و کاملتر شد. امروزه صافکاری به شکل سنتی نیز انجام می شود ولی با پیشرفت ابزار و تکنولوژی راه های بهتری برای ارائه خدمات به وجود آمد.

برای اینکه بدانید روش نوین صافکاری بدون رنگ چیست به این مطلب مراجعه کنید.

هزینه صافکاری بدون رنگ به صرفه تر است یا صافکاری سنتی؟

صافکاری ماشین به دو دسته تقسیم می شود:

صافکاری سنتی

صافکاری بدون رنگ یا PDR

معرفی صافکاری سنتی

صافکاری سنتی از قدیم بسیار رایج بود و زمانی انجام می شد که ماشین در اثر تصادف دچار ضربان شدید شده باشد، در اینجا باید از صافکاری سنتی استفاده کنیم. در صافکاری سنتی از این ابزار استفاده می شود: شاسی کشی، مشتی (زمانی که تورفتگی ها زیاد باشد برای برگرداندن به حالت اول از این ابزار استفاده می شود)، سنباده( جهت یکدست کردن رنگ خودرو و رنگ زدن مجدد)، دستگاه جوش  مکش( این دستگاه برای برگرداندن تو رفتگی ها به حالت اول استفاده می شود)، بتونه کاری و پولیش( برای اینکه رنگ کاری ماشین مانند روز اول خودش را نشان دهد از پولیش استفاده می شود.

برای اطلاع از تفاوت دستگاه های صافکاری سنتی و دستگاه های صافکاری pdr این مطلب را مطالعه کنید.

صافکاری سنتی اگر چه بسیار کاربردی و مفید است ولی برای انجا آن از ابزار و افراد مختلفی استفاده می شود. همچنین اگر خودروی شما در اثر تصادف صدمات زیادی دیده باشد به همان نسبت به زمان بیشتری برای تعمیر نیاز دارد. بنابراین می توان نتیجه گرفت هزینه های که بابت خدمات صافکاری سنتی پرداخت می شود تقریبا زیاد است. 

صافکاری بدون رنگ یا پی دی آر

از این نوع صافکاری برای انواع فرورفتگی ها کم و یا زیاد مورد استفاده قرار می گیرد. تکنسین های پی دی آر با استفاده از دانش و ابزار های مختلف به رفع این آسیب ها می پردازند. انجام این خدمات به صورتی انجام می شود که گویی ماشین تازه از کارخانه بیرون آمده است. اگر فرورفتگی های ماشین زیاد نباشد با استفاده از این روش با مدت زمان کم کار به اتمام می رسد در صورتی که صافکاری سنتی روند کنی دارد و زمان بیشتری را می طلبد.

اگر میخواهید کاربرد تگرگ کش در صافکاری pdr  را بدانید این مطلب را مطالعه کنید.

صافکاری پی دی آر هزینه کمتری نسبت به صافکاری سنتی دارد به دلیل اینکه برای انجان آن به ابزار های زیادی نیاز نیست. در این روش تعمیر کار یا صافکار بدنه را نمی کوبد تا مجبور نباشد از سنباده استفاده کند، بلکه سعی می کند با مهارت لازم بدنه را دستکاری کند تا فرو رفتگی ها رفع شود. صافکار با مهارت سعی می کند در هنگام کار به رنگ خودرو آسیب نزند.

جک قیچی توکار لانچ TLT635A

271,000,000 تومان
جک TLT635A توسط شرکت لانچ طراحی و تولید شده است این شرکت با استفاده از زیرساخت های پیشرفته محصولات خود

جک قیچی روکار لانچ TLT635AF

302,000,000 تومان
برای صرفه جویی بیشتر در فضای کاری برای تجارت تشخیصی استفاده میشود. ساختار جک قیچی روکار به صورتی است که

ست خاربازکن جمع کن 4عددی

700,000 تومان
ست خاربازکن،جمع کن 4عددی این مجموعه چهار عددی شامل یک عدد انبر خاربازکن سر کج، یک عدد انبر خارجمع کن

ست گیج کولر SF-1051A

2,900,000 تومان
ست گیج کولر SF-1051A یکی از ابزارهای پرکاربرد و راحت جهت تزریق انواع اسپری های نشت یاب ست تزریق نشت

دستگاه آج زن لاستیک

21,500,000 تومان
دستگاه آج زن لاستیک راه های مختلفی برای افزایش طول عمر لاستیک وجود دارد که یکی از آنها استفاده از

ابزار مخصوص BMW N51-N55

15,500,000 تومان
ابزار مخصوص BMW N51-N55 ابزار مخصوص BMW N51-N55 ، ابزاری بسیار مناسبی برای تعویض تسمه تایم است که باعث می

مزیت های صافکاری پی دی آر

در این روش صافکار تمام سعی خود را می کند تا به رنگ اصلی خودرو که توسط کارخانه زده شده است آسیبی وارد نشود. زیرا رنگی که توسط کارخانه سازنده خودرو زده شده کیفیت بالایی دارد و آسیب به آن به نوعی از ارزش ماشین شما کم می کند. به طور کلی اگر بخواهیم برای شما شرح دهیم باید گفت صافکاری پی دی آر با وجود اینکه روش نوینی است ولی بسیار ارزان تر و به صرفه تر از صافکاری سنتی می باشد. و رفع فرورفتگی ها در این روش هرگز باز نمی گردد.

برای دانستن خصوصیات چسب مناسب صافکاری این مطلب را مطالعه کنید.

صرفه جویی در زمان نیز مسئله مهمی است که در صافکاری پی دی آر رعایت می شود. با انجام صافکاری پی دی آر با سنباده زدن و چسباندن و رنگ آمیزی باید خداحافظی کنید زیرا بدون انجام این کار ها در کمترین زمان مشکل خودروی شما حل می شود. همانطور که قبل هم توضیح دادیم، در روش سنتی بدنه خودروی از ند ترمیم می شود، بدین معنی که فرورفتگی ها برگردانده شده و بعد سنباده زده می شود و رنگ کاری انجام می شود و انجام تمام این مراحل زمان زیادی و همچنین هزینه زیادی را در بر دارد.

برای سفارش و اطلاعات بیشتر از ضربه زن صافکاری با ما در تماس باشید.

در صورتی که در روش پی دی آر با هزینه کمتر و بدون اینکه به رنگ خودروی شما آسیب وارد شود خودروی شما کاملا مثل روز اول می شود. بنابراین کاوش خودرو نتیجه می گیرد روشی نوین در هر رشته و تخصصی بهتر و مقرون به صرفه تر است. انجام صافکاری پی دی آر را به دست تعمیرکاران ماهر بسپارید تا بتوانند با هزینه کمتر و آسیب کمتر به خودرو بهترین خدمت را ارائه دهند.

 برای آشنایی بیشتر با انواع چسب صافکاری به صفحه ی ارتباط با ما مراجعه کنید.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خرید اقساطی با چک و تخفیف