به وبسایت کاوش خودرو خوش آمدید.

وبلاگ

امتیاز دهید

هزینه صافکاری بدون رنگ به صرفه تر است یا صافکاری سنتی؟ صافکاری ماشین زمانی انجام می شود که ماشین بر اثر تصادف یا ضربات شدید دچار آسیب دیدگی شدید شده باشد. به عبارتی صافکاری مجموعه ای از خدمات تعمیر ماشین بعد از حادثه می باشد. صافکاری ماشین به شکل سنتی از قدیم انجام می شده اما به مرور زمان ابزار ها و خدمات آن مدرن تر و کاملتر شد. امروزه صافکاری به شکل سنتی نیز انجام می شود ولی با پیشرفت ابزار و تکنولوژی راه های بهتری برای ارائه خدمات به وجود آمد.

برای اینکه بدانید روش نوین صافکاری بدون رنگ چیست به این مطلب مراجعه کنید.

هزینه صافکاری بدون رنگ به صرفه تر است یا صافکاری سنتی؟

صافکاری ماشین به دو دسته تقسیم می شود:

صافکاری سنتی

صافکاری بدون رنگ یا PDR

معرفی صافکاری سنتی

صافکاری سنتی از قدیم بسیار رایج بود و زمانی انجام می شد که ماشین در اثر تصادف دچار ضربان شدید شده باشد، در اینجا باید از صافکاری سنتی استفاده کنیم. در صافکاری سنتی از این ابزار استفاده می شود: شاسی کشی، مشتی (زمانی که تورفتگی ها زیاد باشد برای برگرداندن به حالت اول از این ابزار استفاده می شود)، سنباده( جهت یکدست کردن رنگ خودرو و رنگ زدن مجدد)، دستگاه جوش  مکش( این دستگاه برای برگرداندن تو رفتگی ها به حالت اول استفاده می شود)، بتونه کاری و پولیش( برای اینکه رنگ کاری ماشین مانند روز اول خودش را نشان دهد از پولیش استفاده می شود.

برای اطلاع از تفاوت دستگاه های صافکاری سنتی و دستگاه های صافکاری pdr این مطلب را مطالعه کنید.

صافکاری سنتی اگر چه بسیار کاربردی و مفید است ولی برای انجا آن از ابزار و افراد مختلفی استفاده می شود. همچنین اگر خودروی شما در اثر تصادف صدمات زیادی دیده باشد به همان نسبت به زمان بیشتری برای تعمیر نیاز دارد. بنابراین می توان نتیجه گرفت هزینه های که بابت خدمات صافکاری سنتی پرداخت می شود تقریبا زیاد است. 

صافکاری بدون رنگ یا پی دی آر

از این نوع صافکاری برای انواع فرورفتگی ها کم و یا زیاد مورد استفاده قرار می گیرد. تکنسین های پی دی آر با استفاده از دانش و ابزار های مختلف به رفع این آسیب ها می پردازند. انجام این خدمات به صورتی انجام می شود که گویی ماشین تازه از کارخانه بیرون آمده است. اگر فرورفتگی های ماشین زیاد نباشد با استفاده از این روش با مدت زمان کم کار به اتمام می رسد در صورتی که صافکاری سنتی روند کنی دارد و زمان بیشتری را می طلبد.

اگر میخواهید کاربرد تگرگ کش در صافکاری pdr  را بدانید این مطلب را مطالعه کنید.

صافکاری پی دی آر هزینه کمتری نسبت به صافکاری سنتی دارد به دلیل اینکه برای انجان آن به ابزار های زیادی نیاز نیست. در این روش تعمیر کار یا صافکار بدنه را نمی کوبد تا مجبور نباشد از سنباده استفاده کند، بلکه سعی می کند با مهارت لازم بدنه را دستکاری کند تا فرو رفتگی ها رفع شود. صافکار با مهارت سعی می کند در هنگام کار به رنگ خودرو آسیب نزند.

دستگاه تست رنگ وینتکت مدل WT2100

تماس بگیرید
دستگاه تست رنگ وینتکت مدل wt2100 دستگاهی سبک و راحت برای اندازه گیری ضخامت رنگ خودرو است.
دستگاه دیاگ ایزی دیاگ
ادامه مطلب
این دستگاه بیشتر در کارخانه های صنعتی ، فلزکاری و  صنایع شیمیایی، معاینه فنی ها و دیگر آزمایشات و همچنین در تعمیر و صافکاری خودروها استفاده می شود. این دستگاه با نشان دادن دقیق، سریع و  درست ضخامت رنگ، مقدار و میزان ضخامت را مشخص می کند که این عمل رنگ شدگی، آبکاری و خراش های کوچک زیرلایه ی مغناطیسی فلز را در خودرو نشان می دهد.

دستگاه تست رنگ خودرو مدل WT2110B

تماس بگیرید
دستگاه تست رنگ وینتکت مدل wt2110b دستگاهی سبک و راحت برای اندازه گیری ضخامت رنگ خودرو است. این دستگاه بیشتر در کارخانه های صنعتی ، فلزکاری و  صنایع شیمیایی، معاینه فنی ها و دیگر آزمایشات و همچنین در تعمیر و صافکاری خودروها استفاده می شود. این دستگاه با نشان دادن دقیق، سریع و  درست ضخامت رنگ، مقدار و میزان ضخامت را مشخص می کند که این عمل رنگ شدگی، آبکاری و خراش های کوچک زیرلایه ی مغناطیسی فلز را در خودرو نشان می دهد.

دستگاه سوخت سنج NHA-506EN

تماس بگیرید
دستگاه سوخت سنج NHA-506EN دستگاه سوخت سنج NHA-506EN با استفاده از این دستگاه امکان آندازه گیری آلاینده های ، مقادیر

دستگاه FY-8L نقطه جوش فایتک

تماس بگیرید
دستگاه FY-8L نقطه جوش فایتک جهت ایجاد نقطه جوش در صافکاری برای قسمت های مختلف بدنه خودرو مورد استفاده قرار میگیرد، دستگاه نقطه جوش فایتک به طور حرفه ای برای ایجاد نقطه جوش در یک طرف آلیاژ مورد استفاده قرار میگیرد  این دستگاه با قابلیت کنترل پارامتر های مختلف باعث نتیجه بهتر در عملیات صافکاری بدون آسیب به بدنه خودرو می شود . دستگاه نقطه جوش یک طرفه FY-8L فایتک دارای سیستم کنترل ریزپردازنده است و پارامترهای جوشکاری را بهینه میکند ، این دستگاه دارای کنترل دیجیتال پیشرفته و کاربرپسند است . تنها کاری که باید انجام دهید این است که جریان جوش متناسب با ضخامت قطعه کار را برای دستیابی به بهترین کیفیت جوش انتخاب کنید .
دستگاه دیاگ ولوو
ادامه مطلب

دستگاه FY-9BX نقطه جوش یک طرفه فایتک

تماس بگیرید
دستگاه FY-9BX نقطه جوش یک طرفه با استفاده از این دستگاه میتوان انواع روش های جوشکاری مانند انقباض، واشر، کشیدن مستقیم، جوش نقطه ای، صاف کردن، سیم شکل موج، جوش گل میخ، واشر OT، واشر مثلثی و ... را ایجاد کرد . FY-9BX دارای فناوری کنترل دیجیتال پیشرفته و کاربرپسند است تنها کاری که لازم است انجام دهید که جریان جوش را متناسب با ضخامت قطعه در نظر بگیرید تا بهترین کیفیت جوش را داشته باشید.

دستگاه FY-8BX نقطه جوش یک طرفه فایتک

تماس بگیرید
دستگاه FY-8BX نقطه جوش یک طرفه فایتک با استفاده از این دستگاه میتوان انواع روش های جوشکاری مانند انقباض، واشر، کشیدن مستقیم، جوش نقطه ای، صاف کردن، سیم شکل موج، جوش گل میخ، واشر OT، واشر مثلثی و ... را ایجاد کرد . FY-8BX دارای فناوری کنترل دیجیتال پیشرفته و کاربرپسند است تنها کاری که لازم است انجام دهید که جریان جوش را متناسب با ضخامت قطعه در نظر بگیرید تا بهترین کیفیت جوش را داشته باشید.

مزیت های صافکاری پی دی آر

در این روش صافکار تمام سعی خود را می کند تا به رنگ اصلی خودرو که توسط کارخانه زده شده است آسیبی وارد نشود. زیرا رنگی که توسط کارخانه سازنده خودرو زده شده کیفیت بالایی دارد و آسیب به آن به نوعی از ارزش ماشین شما کم می کند. به طور کلی اگر بخواهیم برای شما شرح دهیم باید گفت صافکاری پی دی آر با وجود اینکه روش نوینی است ولی بسیار ارزان تر و به صرفه تر از صافکاری سنتی می باشد. و رفع فرورفتگی ها در این روش هرگز باز نمی گردد.

برای دانستن خصوصیات چسب مناسب صافکاری این مطلب را مطالعه کنید.

صرفه جویی در زمان نیز مسئله مهمی است که در صافکاری پی دی آر رعایت می شود. با انجام صافکاری پی دی آر با سنباده زدن و چسباندن و رنگ آمیزی باید خداحافظی کنید زیرا بدون انجام این کار ها در کمترین زمان مشکل خودروی شما حل می شود. همانطور که قبل هم توضیح دادیم، در روش سنتی بدنه خودروی از ند ترمیم می شود، بدین معنی که فرورفتگی ها برگردانده شده و بعد سنباده زده می شود و رنگ کاری انجام می شود و انجام تمام این مراحل زمان زیادی و همچنین هزینه زیادی را در بر دارد.

برای سفارش و اطلاعات بیشتر از ضربه زن صافکاری با ما در تماس باشید.

در صورتی که در روش پی دی آر با هزینه کمتر و بدون اینکه به رنگ خودروی شما آسیب وارد شود خودروی شما کاملا مثل روز اول می شود. بنابراین کاوش خودرو نتیجه می گیرد روشی نوین در هر رشته و تخصصی بهتر و مقرون به صرفه تر است. انجام صافکاری پی دی آر را به دست تعمیرکاران ماهر بسپارید تا بتوانند با هزینه کمتر و آسیب کمتر به خودرو بهترین خدمت را ارائه دهند.

 برای آشنایی بیشتر با انواع چسب صافکاری به صفحه ی ارتباط با ما مراجعه کنید.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

تماس تلفنی