به وبسایت کاوش خودرو خوش آمدید.

وبلاگ

با پیشرفت علم و به وجود آمدن خودرو های امروزی دستگاه دیاگ جزء جدایی ناپذیر هر تعمیرگاهی است. دستگاه دیاگ یا همان عیب یاب خودرو یک ابزار بسیار مهم برای تعمیرات خودروهای امروزی محسوب می شود، دستگاه دیاگ به تعمیرکاران خودرو کمک می کند تا به راحتی عیب خودرو را شناسایی کرده و آن را تعمیر کنند.

همواره می دانید که یک ابزار خوب در امر عیب یابی چقدر می تواند در روند کار شما تاثیر بگذارد، امروزه با توجه انواع و برند های مختلف دیاگ که در بازار است شاید در انتخاب دیاگ دچار مشکل شوید. یکی از دغدغه تعمیرکاران این است که دیاگی را انتخاب کنند که از انتخاب و خرید دستگاه دیاگ خود راضی باشند. همراه کاوش خودرو باشید تا با 5 نکته برای انتخاب بهترین دستگاه دیاگ آشنا شوید.

برای اینکه در مورد بهترین دستگاه دیاگ برای ماشین های ایرانی اطلاعات کسب کنید با ما در تماس باشید

دستگاه دیاگ ولوو وکام 2 – volvo VOCOM II

تماس بگیرید
دیاگ ولوو وکام 2 (VOLVO VOCOM II) با ارتباط بیسیم قوی

مخصوص کلیه اتوبوس، کامیون و ماشین آلات راه سازی ولوو، کامینز، Fh500، تمام سری های رنو تراکس

دیاگ تویوتا و لکسوس Toyota Techstream vcx

13,000,000 تومان

دستگاه دیاگ تویوتا و لکسوس تک استریم AllScanner vcx

دستگاه دیاگ ولوو ایرانی Volvo Vcads Pro

5,200,000 تومان
دستگاه دیاگ ولوو ایرانی ویژه ی کامیون ها و اتوبوس ها و ماشین آلات راهسازی ولوو

دستگاه دیاگ چیست؟

دیاگ یا عیب یاب، که مخفف کلمه دیاگنوستیک ( Diagnostic ) است به نوعی عملیات خطایابی توسط دستگاه مخصوصی گفته می شود که اطلاعات را از کامپیوتر خودرو استخراج می کند و بعد از آنالیز کدهای خطا موجود در آن، می توان به ایرادهای جزیی و کلی خودرو پی برد. دستگاه های دیاگ همگی به نوعی کد خوان هستند و بطور کلی به دو دسته تقسیم می شوند، دسته اول به نام اسکنر ها معروفند که فوق العاده حرفه ای و کارآمد هستند.

بیشتر این نوع دستگاه ها را در نمایندگی خودروها لوکس، نمایشگاه های مدرن و شرکت های مرتبط با کارشناسی فنی خودرو که به صورت حرفه ای فعالیت می کنند، می توانید مشاهده کنید. نمونه این نوع از اسکنرها را می توان دستگاه فوق پیشرفته جی اسکن ( G-SCAN ) نام برد که قابلیت های بسیار فوق العاده ای دارد.

برای اینکه بدانید دستگاه دیاگ عیب یاب است یا برطرف کننده عیب خودرو و در مورد عیب یابی با دستگاه دیاگ بیشتر بدانید این مطلب را مطالعه کنید.

نمونه ی بعدی دستگاه هایی هستند که بسیار ارزانتر و به قولی دم دستی تر هستند که حتی شما هم بتوانید از آن استفاده کنید. این دستگاه ها هم مانند اسکنر ها هستند با این تفاوت که بعد از اتصال به کامپیوتر خودرو به جای ارسال اطلاعات به اسکنر آن را توسط بلوتوث یا وای فای به کامپیوتر یا موبایل شما ارسال می کنند.

کافی است شما اپلیکیشن مرتبط با دستگاه دیاگ مورد نظر را روی کامپیوتر یا موبایل اندرویدی خود نصب کنید تا این دستگاه ها بعد از اتصال به کامپیوتر خودرو اطلاعات را بصورت زنده به کامپیوتر یا موبایل شما ارسال کنند.

برای استفاده از دیاگ باید این دستگاه را به اتومبیل متصل کنید، این کار با استفاده از یک کابل صورت می گیرد و خودرو به یک لب تاب یا کامپیوتر متصل می شود، از سوی دیگر این کابل به کامپیوتر اتومبیل متصل خواهد شد. تمام قطعات الکتریکی اتومبیل و قطعات فیزیکی آن دارای سنسور می باشند، این سنسور ها اطلاعات کارکرد قطعه را به کامپیوتر اتومبیل منتقل می کنند.

بنابراین هنگامی که دیاگ را به کامپیوتر اتومبیل وصل می کنید اگر سنسوری ایراد داشته باشد متوجه می شوید که آن قطعه خراب کار می کند و نیاز به تعمیر دارد یا اینکه خود سنسور خراب است و روی عملکرد اتومبیل تاثیر می گذارد. با استفاده از دیاگ خودرو می توانید این مشکلات را ردیابی کنید و همچنین راه های برطرف کردن این مشکل را با استفاده از دیاگ بیابید.

برای اینکه بدانید طرز کار دستگاه دیاگ خودرو چگونه است این مطلب را مطالعه کنید.

5 نکته برای انتخاب بهترین دستگاه دیاگ

  1. مشخص کردن نوع خودروهایی که در حوزه کاری و تخصص تعمیرکار است:

    به عنوان مثال یک تعمیرکار که فقط خودروهای داخلی و ایرانی را برای تعمیرات پذیرش می کند نیازی ندارد که برای خرید دیاگ به سراغ دستگاه های عیب یاب خودروهای خارجی برود و برای تهیه یک دستگاه عیب یاب خودرو هزینه زیادی پرداخت کند.

2. مشخص کردن نیاز به ثابت یا سیار بودن دستگاه دیاگ:

غالبا از نظر ساختار کلی در دستگاه های عیب یاب دو نوع وجود دارد . دستگاه های دیاگ پرتابل یا همان قابل حمل و دستگاه های دیاگ ثابت. چنانچه یک تعمیرکار خودرو نیازمند آن است که دستگاه دیاگ را با خود حمل کند یا به صورت سیار مانند خودروهای امداد جاده ای فعالیت می کند، بدیهی است که پرتابل و یا قابل حمل بودن دستگاه دیاگ امری مهم و ضروری محسوب می شود، اما برای تعمیرگاه های معمولی که نیاز به حمل دستگاه دیاگ و عیب یاب وجود ندارد بهتر است که از دستگاه های ثابت استفاده نمود که هزینه های خرید و نگهداری آن پایین تر از دیاگ های پرتابل می باشد.

اگر میخواهید بدانید که چرا صافکاری pdr به لمس جادویی مشهور است این مطلب را مطالعه کنید.

3. سابقه و خوشنامی شرکت های تولید کننده:

با توجه به تولید خودرو های جدید و نیاز به بروزرسانی های نرم افزار های دستگاه دیاگ می بایست از نظر ساپورت و حمایت های شرکت تولید کننده دیاگ اطمینان داشت به طوری که در صورت ورود خودروهای جدید نیاز به خرید دستگاه دیاگ جدید نباشد و با یک به روز رسانی و خرید نرم افزار دیاگ این نیاز را مرتفع ساخت.

4. خدمات پس از فروش:

در سال های اخیر این امر بسیار برای مصرف کنندگان مسجل گردیده که خدمات پس از فروش کالا از کیفیت خود کالا مهم تر است و دستگاه دیاگ هم از این قاعده مستثنی نیست.

برای مشاهده 5 قسمت قابل تعمیر خودرو با pdr این مطلب را مشاهده کنید.

لذا قبل از خرید دیاگ حتما به این نکته باید توجه کرد که آیا شرکت تولید کننده یا فروشنده دیاگ از خدمات پس از فروش خوبی برخوردار است یا نه.

 

5. استحکام سخت افزاری و نرم افزاری دستگاه دیاگ:

زمخت بودن محیط تعمیرگاه از صفات ذاتی حوزه تعمیرات خودرو می باشد و اینکه دستگاه دیاگ به لحاظ ساختار و متریال آن بتواند در این محیط سخت و خشن تعمیرگاه دوام خوبی داشته باشد هم از نکات مهمی است که بعضا در بعضی دستگاه های دیاگ لحاظ گردیده و در بعضی دیاگ ها کمتر رعایت شده است . همچنین این امر شامل استحکام نرم افزار و برنامه های موجود در دستگاه عیب یاب می باشد که با نوسانات احتمالی در هنگام کار با دستگاه عیب یاب دچار مشکل نگردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قسمت های غیر قابل تعمیر با صافکاری PDR این مطلب را مطالعه کنید.

دستگاه دیاگ یکی از ابزارهای پرکاربرد در حیطه ی تعمیرات ماشین است که تعمیرکاران برای پیدا کردن عیوب خودرو از آن استفاده می کنند. برای انتخاب بهترین دستگاه دیاگ، سایت کاوش خودرو که خود واردکننده انواع دیاگ است؛ شما را با 5 نکته برای انتخاب بهترین دستگاه دیاگ آشنا کرد. شما برای تهیه دیاگ می توانید به سایت کاوش خودرو مراجعه کرده و دستگاه دیاگ مورد نظرتان را تهیه کنید.

برای اینکه در مورد پشتیبانی دستگاه دیاگ از اتومبیل ها بیشتر بدانید این مطلب را مطالعه کنید.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خرید اقساطی با چک و تخفیف