به وبسایت کاوش خودرو خوش آمدید.

وبلاگ

امتیاز دهید

بروز تصادف و ضربه شدید به خودرو می تواند صدماتی را به بدنه خودرو وارد کند، در صورت اینگونه حوادث صاحب خودرو نزد فرد صافکار می رود و صافکار با مشاهده وضعیت خودرو می تواند تشخیص دهد که بدنه خودرو چقدر آسیب دیده و با توجه به میزان آسیب دیدگی به تعمیر خودرو می پردازد. معمولا برای صافکاری حرفه ای اتومبیل سعی برآن است که از روش صافکاری بدون رنگ استفاده می شود تا به رنگ اصلی خودرو آسیبی وارد نشود واز قیمت اتومبیل کاسته نشود.

اگر میخواهید بدانید که چرا صافکاری pdr به لمس جادویی مشهور است این مطلب را مطالعه کنید.

ویژگی های صافکاری حرفه ای اتومبیل چیست؟

صافکاری اتومبیل کاری است تخصصی که در انتخاب آن باید بیشترین دقت انجام پذیرد. صافکاری ماشین نه تنها یک شغل و حرفه بلکه یک هنر است، و یک صافکار حرفه ای و ماهر می تواند با توجه به تجربه و همچنین تمیز بودن کار خود قیمت خاص خود را تعیین کند.

برای اینکه در مورد پشتیبانی دستگاه دیاگ از اتومبیل ها بیشتر بدانید این مطلب را مطالعه کنید.

در اینجا می خواهیم ویژگی های یک صافکار اتومبیل خوب رابرای شما شرح دهیم:

برای دانستن کاربرد دیاگ اتومبیل این مطلب را مطالعه کنید.

  1. در ابتدای کار صافکاری حرفه ای، اولین کار این است که به دنبال صافکاری باشیم که از تجربه کافی برای انجام این امر مهم داشته باشد، زیرا اگر صافکار تخصص کافی در این زمینه نداشته باشد ممکن است به رنگ اصلی خودرو آسیب زده و همین امر موجب کاهش قیمت خودرو می شود. 
  2. صافکاری حرفهای زمانی انجام می شود که صافکار بدون این که به رنگ خودرو آسیب بزند بدنه خودرو را تعمیر کند و کاملا مانند روز اول خود گردد. در واقع از نوع صافکاری بدون رنگ استفاده کند، زیرا این نوع صافکاری هزینه کمتری را روی دست صاحب خودرو می گذارد. 
  3. صافکار حرفه با مشاهده وضعیت ماشین باید در صدد انجام تعمیر آن باشد یعنی به جای تعویض قطعات خودرو سعی کند با نقاشی و روش های نوین صافکاری مسئله را حل کند. 
  4. بتونه کاری خودرو در قسمت های صاف شده نازک است تا در اثر تابش نور خورشید اسیبی به ان وارد نکند. 
  5. نتیجه کار رنگ کاری بدنه خودرو باید به شکلی باشد که هیچ مرزی بین رنگ قدیم خودرو و رنگ جدید وجود نداشته باشد و این تشخیص زیر نور آفتاب راحتر صورت می گیرد و شما به راحتی مرز رنگ ها را می توانید تشخیص دهید. 
  6. در صافکاری حرفه ای باید صافکار فارغ از کد رنگ ماشین دقیقا آن رنگ را همرنگ قطعات خودرو بسازد.

برای سفارش و اطلاعات بیشتر از ضربه زن صافکاری با ما در تماس باشید.

دستگاه تست رنگ وینتکت مدل WT2100

تماس بگیرید
دستگاه تست رنگ وینتکت مدل wt2100 دستگاهی سبک و راحت برای اندازه گیری ضخامت رنگ خودرو است.
معیارهای قیمت گذاری دستگاه دیاگ چیست؟
ادامه مطلب
این دستگاه بیشتر در کارخانه های صنعتی ، فلزکاری و  صنایع شیمیایی، معاینه فنی ها و دیگر آزمایشات و همچنین در تعمیر و صافکاری خودروها استفاده می شود. این دستگاه با نشان دادن دقیق، سریع و  درست ضخامت رنگ، مقدار و میزان ضخامت را مشخص می کند که این عمل رنگ شدگی، آبکاری و خراش های کوچک زیرلایه ی مغناطیسی فلز را در خودرو نشان می دهد.

دستگاه تست رنگ خودرو مدل WT2110B

تماس بگیرید
دستگاه تست رنگ وینتکت مدل wt2110b دستگاهی سبک و راحت برای اندازه گیری ضخامت رنگ خودرو است. این دستگاه بیشتر در کارخانه های صنعتی ، فلزکاری و  صنایع شیمیایی، معاینه فنی ها و دیگر آزمایشات و همچنین در تعمیر و صافکاری خودروها استفاده می شود. این دستگاه با نشان دادن دقیق، سریع و  درست ضخامت رنگ، مقدار و میزان ضخامت را مشخص می کند که این عمل رنگ شدگی، آبکاری و خراش های کوچک زیرلایه ی مغناطیسی فلز را در خودرو نشان می دهد.

دستگاه سوخت سنج NHA-506EN

تماس بگیرید
دستگاه سوخت سنج NHA-506EN دستگاه سوخت سنج NHA-506EN با استفاده از این دستگاه امکان آندازه گیری آلاینده های ، مقادیر

دستگاه FY-8L نقطه جوش فایتک

تماس بگیرید
دستگاه FY-8L نقطه جوش فایتک جهت ایجاد نقطه جوش در صافکاری برای قسمت های مختلف بدنه خودرو مورد استفاده قرار میگیرد، دستگاه نقطه جوش فایتک به طور حرفه ای برای ایجاد نقطه جوش در یک طرف آلیاژ مورد استفاده قرار میگیرد  این دستگاه با قابلیت کنترل پارامتر های مختلف باعث نتیجه بهتر در عملیات صافکاری بدون آسیب به بدنه خودرو می شود . دستگاه نقطه جوش یک طرفه FY-8L فایتک دارای سیستم کنترل ریزپردازنده است و پارامترهای جوشکاری را بهینه میکند ، این دستگاه دارای کنترل دیجیتال پیشرفته و کاربرپسند است . تنها کاری که باید انجام دهید این است که جریان جوش متناسب با ضخامت قطعه کار را برای دستیابی به بهترین کیفیت جوش انتخاب کنید .
5 قسمت از بدنه خودرو که با صافکاری pdr قابل تعمیر است
ادامه مطلب

دستگاه FY-9BX نقطه جوش یک طرفه فایتک

تماس بگیرید
دستگاه FY-9BX نقطه جوش یک طرفه با استفاده از این دستگاه میتوان انواع روش های جوشکاری مانند انقباض، واشر، کشیدن مستقیم، جوش نقطه ای، صاف کردن، سیم شکل موج، جوش گل میخ، واشر OT، واشر مثلثی و ... را ایجاد کرد . FY-9BX دارای فناوری کنترل دیجیتال پیشرفته و کاربرپسند است تنها کاری که لازم است انجام دهید که جریان جوش را متناسب با ضخامت قطعه در نظر بگیرید تا بهترین کیفیت جوش را داشته باشید.

دستگاه FY-8BX نقطه جوش یک طرفه فایتک

تماس بگیرید
دستگاه FY-8BX نقطه جوش یک طرفه فایتک با استفاده از این دستگاه میتوان انواع روش های جوشکاری مانند انقباض، واشر، کشیدن مستقیم، جوش نقطه ای، صاف کردن، سیم شکل موج، جوش گل میخ، واشر OT، واشر مثلثی و ... را ایجاد کرد . FY-8BX دارای فناوری کنترل دیجیتال پیشرفته و کاربرپسند است تنها کاری که لازم است انجام دهید که جریان جوش را متناسب با ضخامت قطعه در نظر بگیرید تا بهترین کیفیت جوش را داشته باشید.

7. در حین صافکاری و باز و بسته کردن قطعات خودرو باید تمامی پیچ ها دقیقا در سر جای خود بسته شده باشد. زیرا درست نبستن پیچ ها و سر پوش ها موجب ایجاد صدا و لرزش در بعضی قسمت های ماشین می شود.

برای اینکه در مورد بهترین دستگاه دیاگ برای ماشین های ایرانی اطلاعات کسب کنید با ما در تماس باشید.

8. قطعات خودرو باید به صورت قرینه در کنار همدیگر قرار بگیرند، مثلا لبه درب خودرو با گلگیر کاملا برابر و قرینه در کنار هم باشند. 

9. صافکار حرفه ای در همان ابتدای مشاهده اشکالات خودرو می تواند به صورت قطع قیمت نهایی را به مشتری خود بدهد.

10. در صافکاری حرفه ای زمان کمتر و در عین حال کیفیت بهتر برای انجام کار از اهمیت بالایی برخوردار است. 

برای اینکه از نمایش ایراد خودرو با دستگاه دیاگ مطلع شوید و بدانید که دستگاه دیاگ کدام بخش از ایرادهای خودرو را نمایش می دهد این مطلب را مطالعه کنید.

11. شاسی ماشین جزء نقاط حساس خودرو به شمار می رود، به طوری که اگر به شاسی ماشین آسیبی وارد شود، به طور چشمگیری از قیمت آن می کاهد. دستگاه مکش نیز می تواند به برگرداندن شاسی سر جای خود کمک کند. 

12. رنگ کوره ای فقط در کارخانه سازنده خودرو قابل انجام است و اگر این رنگ آسیب ببیند می تواند به کاهش قیمت خودرو منجر شود، این رنگ در اتاق کوره انجام می شو که این مکان فقط در کارخانه وجود دارد و در هیچ تعمیرگاهی این مکان وجود دارد، بنابراین صافکار در هنگام انجام کار باید به رنگ خود توجه کافی داشته باشد و حتی الامکان به رنگ خودرو آسیبی وارد نکند. البته بعضی از صافکاران برای زودتر خشک شدن رنگ خودرو از اشعه UV استفاده می کنند ولی این ربطی به کوره ندارد و هرگز جای رنگ کوره را نخواهد گرفت. 

برای مشاهده انواع دستگاه دیاگ پرفروش در ایران این مطلب را مطالعه کنید.

13. پولیش خودرو یکی از مراحل مهم در صافکاری خودرو محسوب می شود، با برداشتن یک لایه از رنگ خودرو، بدنه را براق تر می کند. این کار توسط افراد متخصص انجام می شود، زیرا زمان بندی خاصی برای آن وجود ندارد. ولی باید در نظر داشت که پولیش خودرو اگر زیاد انجام شود می تواند به بدنه خودرو آسیب وارد کند. اینها مجموعه ای از مواردی بودند که برای انجام یک صافکاری حرفه ای به عقیده کاوش خودرو لازم و ضروری است.

برای اطلاع از استفاده دیاگ در انواع خودرو می توانید به این مطلب مراجعه کنید.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

تماس تلفنی